کاربران گرامی با مطالعه پرسشهای همگانی با نحوه ثبت نام، ثبت سفارش، شرایط پرداخت، ارسال و مرجوعی کالا و … آشنا خواهید شد. درصورتی که این راهنما پاسخ سوالات شما نبود با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

حساب کاربری چیست؟

برای خرید از سایت می توانید عضو سایت شوید و یک حساب کاربری ایجاد نمایید و یا به صورت مهمان خرید کنید. برای ثبت نام در بخش ورود/ثبت نام وارد شوید و سپس فرمهای مربوطه را تکمیل نمایید. شماره موبایل شما همان نام کاربری شماست.

 

کی و چگونه سفارش خود را تحویل می گیرم؟

در صفحه محصول زمان تحویل را می توان مشاهده نمود. به طور کلی در شهر تهران و کرج سفارشات تا 3 روز کاری ارسال خواهد شد. در مورد سایر شهرها زمان ارسال به پست تا 3 روز کاری و پس از آن مسئولیت تحویل و زمان تحویل بعهده پست می باشد. همچنین تحویل سفارش در انبار تهران و کرج رایگان است.

 

هزینه ارسال سفارش چقدر می باشد؟

زمان ثبت سفارش محصول هزینه ارسال با توجه به روش مورد نظر شما محاسبه و به قیمت کالا اضافه می شود. ارسال توسط پست (پیشتاز) طبق تعرفه پستی (بعلاوه هزینه بسته بندی)، و ارسال از طریق پیک در شهر تهران 50 هزار تومان و کرج 40 هزار تومان می باشد. کاربران گرامی ارسال با پیک درحال حاضر فقط در دو شهر تهران و کرج فراهم می باشد.

 

آیا می‌‏توانم سفارشم را لغو کنم و یا کالا را تغییر دهم؟

تا پیش از تایید نهایی سفارش امکان حذف و یا تغییر سفارش وجود دارد اما پس از تایید نهایی سفارش و پرداخت می بایست با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. درصورتیکه کالا برای شما ارسال نشده باشد امکان لغو و یا تغییر سفارش بدون هیچگونه هزینه ای وجود دارد. در صورتیکه کالا ارسال شده باشد با پرداخت هزینه حمل و نقل رفت و برگشت مشروط بر آنکه مواد غذایی و آرایشی/بهداشتی نباشد، امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر راهنمای مشتریان را بخوانید.

 

شرایط برگشت کالا چیست؟

برخی از کالاها مانند مواد غذایی و آرایشی/بهداشتی قابل عودت نیستند. اما درصورتیکه کالا مشکلی داشته باشد حداکثر ظرف مدت 7 روز می توانید با تکمیل فرم ایمیل اقدام نمایید تا بررسی و درصورت اشکال کالا مرجوع یا تعویض گردد. باتوجه به این‌که کالاهای عرضه شده در آریاتیس شامل مواد‌غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی و آرایشی/بهداشتی و … می‌باشد، امکان برگشت کالاها فقط در موارد خاصی امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر راهنمای مشتریان را بخوانید.

 

آیا امکان پرداخت مبلغ سفارش پس از تحویل کالا در محل وجود دارد؟

اگر در زمان ثبت سفارش نحوه ارسال را با روش ارسال با پیک (فعلا فقط در شهرهای تهران و کرج) انتخاب نموده اید امکان پرداخت در محل به صورت نقدی یا با استفاده از کارت خوان سیار  (POS) امکان پذیر است.

 

آیا آریاتیس تضمین می نماید که محصولات عرضه شده ارگانیک، طبیعی و سالم هستند؟

قبل از عرضه محصولات در سایت، آریاتیس کلیه مستندات و مدارک تولید کننده و یا تامین کننده کالا را بررسی و از صحت آنها اطمینان حاصل می نماید اما با این وجود مرجع صادر کننده گواهینامه ها، آریاتیس نیست و این مهم بعهده سازمانهای متولی می باشد لذا آریاتیس در این زمینه تعهدی را نمی تواند تقبل نماید. آریاتیس فقط اعتبار اصالت مدارک را بررسی می نماید.

 

آیا ممکن است محصولی را سفارش دهم ولی بسته بندی آن با تصویر موجود در سایت فرق کند؟

آریاتیس سعی می کند تصاویر به روز محصولات را در سایت قرار دهد. اما گاهی پیش می آید که تولید کننده بسته بندی خود را تغییر دهد و تا به روز رسانی محصول، تصاویر بسته بندی قدیمی در سایت قرار داده شده باشند. لذا کاربران گرامی تغییر نوع بسته بندی مغایرت محصول محسوب نمی شود. 

 

تاریخ انقضای محصولات چقدر است؟

محصولات دارای ماندگاری چند ماهه و یا سالانه هستند که سعی بر آن است هنگام تحویل به مشتری از زمان تاریخ انقضای محصول زمان مناسبی برای مصرف باقیمانده باشد.

 

اگر بسته بندی سفارش تحویلی آسیب دیده و یا باز شده بود و یا تعداد بسته ها کم بود چه کنم؟

در این حالت بسته را تحویل نگیرید و با بخش پشتیبانی تماس گرفته تا پیگیری شود.

 

در صورت برگشت کالا، مبلغ پرداخت شده در چه زمانی و چگونه به خریدار مسترد می گردد؟

اگر محصولی به آریاتیس برگشت داده شود، پس از بررسی و تایید واحد پشتیبانی، حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ تحویل کالا به آریاتیس مبلغ پرداخت شده به حساب اعلامی مشتری واریز می گردد.

 

کالاها به چه قیمتی عرضه می شوند؟

کالاها با همان قیمت درج شده بر روی محصول یا با درصدی تخفیف ارائه خواهد شد. همچنین در بازه های زمانی که در سایت اعلام خواهد شد محصولات شامل تخفیفهای ویژه نیز هستند. متاسفانه در حال حاضر با تغییر جهشی قیمتها گاها قیمتهای سایت به روز نیستند و در این صورت آریاتیس مجاز است نسبت به لغو سفارش یا تغییر قیمت سفارش ثبت شده اقدام نماید. 

 

چگونه میتوان به خرید از فروشگاه آریاتیس اطمینان نمود؟

سایت دارای مجوزهای لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت (نماد اعتماد الکترونیکی) می باشد و در ستاد ساماندهی پایگاههای الکترونیکی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال) ثبت شده است. همچنین دارای مجوز کشوری کسب و کار مجازی ازاتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی می باشد.

 

آیا می توان کالاهایی را که در سایت موجود نیست خریداری نمود؟

می توانید با ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی درخواست خود را مطرح نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که آریاتیس قادر به تامین آن کالا باشد به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

برای انتخاب و خرید کالا در سایت نیاز به مشاوره دارم، راهی وجود دارد که در تصمیم‏ گیری به من کمک کند؟

بله سعی بر آنست که اطلاعات کافی از محصولات در سایت قرارداده شود و در آینده نزدیک مشاوره های تخصصی نیز از طریق سایت ارائه خواهد شد.

 

آیا ممکن است کالایی را که سفارش می‏‌دهم موجود نباشد؟

همواره کالایی را که دارای موجودی است سفارش دهید ولی ممکن است در صورت ثبت سفارش‏‌ زیاد برخی از کالاها، موجودی آن کالاها به اتمام برسد، در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می‌شود درغیر اینصورت عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌شود. همچنین درصورتی که سفارش شما ثبت شده باشد و آریاتیس با کسری موجودی در انبار مواجه باشد ممکن است سفارش با تاخیر انجام پذیرد زیرا چند روز زمان برای تامین کالای کسری مورد نیاز است.

 

آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

در حال حاضر خیر ولی می توانید حین ثبت سفارش در یادداشت مشتری زمان خود را اعلام نمایید درصورت امکان این خدمت به شما ارائه خواهد شد. 

 

اگر کالای ارسال شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و یا آنچه در سایت دیده ام مغایرت داشت، چه اقدامی باید انجام دهم؟

اگر مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد باید حداکثر پس از 3 روز از دریافت کالا با بخش پشتیبانی آریاتیس تماس گرفته و مغایرت موجود را اعلام نمایید. پس از تایید بخش پشتیبانی مشروط بر آنکه سفارش به همان شکل اولیه عودت گردد و از آن استفاده نشده باشد کالا را به آریاتیس عودت دهید.

 

از کجا باید محصولات ارگانیک را خریداری نمایم ؟

یکی از دغدغه های خریداران محصولات ارگانیک، شناسایی فروشگاه های معتبر و تایید شده است. آریاتیس یکی از همین فروشگاهها است که محصولات متنوعی از مواد غذایی گرفته تا آرایشی/بهداشتی و پوشاک و … را در سایت خود عرضه می کند.

 

هنگام خرید موادغذایی ارگانیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

با توجه به شرایط و مقررات خاص و سخت برای تولید فرآورده‌های ارگانیک، فقط یک تا دو درصد از کل تولید غذای جهان در حال حاضر به صورت ارگانیک صورت می‌گیرد و امکان تولید همه فرآورده‌ها به صورت ارگانیک وجود ندارد. لذا در انتخاب فروشگاه معتبر و تایید شده حتما دقت شود و همچنین در هنگام خرید فرآورده‌های ارگانیک، دقت کنید که برچسب گواهی رسمی ارگانیک بر روی محصول باشد و صرف اینکه تولید کننده ادعا کند ارگانیک است نخرید.