خرید و ثبت سفارش

مشتریان گرامی برای خرید از سایت هم می‌توانند ثبت نام نمایند و هم به صورت مهمان خرید نمایند. ثبت اطلاعات شخصی آنها در نزد فروشگاه آریاتیس محفوظ می ماند مگر آنکه حکم قانونی برای افشای این اطلاعات وجود داشته باشد. لازم است که این اطلاعات درست درج گردند در غیر اینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی (ثبت آدرس نادرست و …) بر عهده آنان می باشد.

 

روش پرداخت

پرداخت مبلغ سفارش به یکی از روشهای زیر امکان پذیر است.

1- پرداخت در محل تحویل کالا

اگر در زمان ثبت سفارش نحوه ارسال را با روش پیک (فعلا فقط در شهرهای تهران و کرج) انتخاب نموده اید امکان پرداخت در محل به صورت نقدی یا با استفاده از کارت خوان سیار (POS) امکان پذیر است.

2- پرداخت از طریق درگاه بانکی

پرداخت مبلغ سفارش کالا از طریق درگاه بانکی اینترنتی به صورت آنلاین در سایت فروشگاه و با یکی از کارتهای عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد. درصورتیکه سفارش شما نهایی نشود ولی پول از حساب شما کسر گردد حداکثر تا 72 ساعت پول به حساب شما مسترد می گردد که مسئولیت آن بعهده شبکه بانکی می باشد و از طریق شبکه بانکی می بایست پیگیری نمایید.  

 

روش ارسال کالا

ارسال کالا با توجه به محل مشتری به یکی از روشهای زیر انجام می شود که مشتری در زمان ثبت سفارش روش ارسال کالا را انتخاب می نماید. در صورت نیاز هماهنگی لازم پیش از ارسال کالا بعمل خواهد آمد.

1- ارسال با پیک

در حال حاضر این روش فقط برای شهرهای تهران و کرج امکان پذیر است. هزینه ارسال برای شهر تهران 65 هزار تومان و برای شهر کرج 40 هزار تومان است. درصورت نیاز به هماهنگی در یادداشت سفارش زمان قید شود. زمان برای آماده سازی و ارسال سفارش 3 روز کاری است.

سفارشات با پیک فروشگاه انجام نمی گردد و با پیک تپسی ، اسنپ الو پیک و … ارسال خواهد شد و از قبل با مشتریان گرامی هماهنگی خواهد شد و درصورتیکه در زمان تعیین شده سفارش خود را از پیک تحویل نگیرید، هزینه پیک و هزینه استرداد سفارش به انبار فروشگاه با مشتریان گرامی خواهد بود و ناچار به لغو سفارش و کسر هزینه های ارسال و استرداد پیک از مبلغ سفارش خواهیم بود.

2- ارسال با پست (پیشتاز)

هر سفارشی که در سایت ثبت شود حداکثر تا 3 روز کاری برای ارسال به پست زمان نیاز دارد. پس از تحویل به پست زمان تقریبی تحویل بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد بین 3 تا 5 روز کاری برای پست پیشتاز است. هزینه مطابق با تعرفه شرکت پست محاسبه خواهد شد ولی هزینه بسته بندی نیز به آن اضافه شده است. در این حالت نیز می توانید از طریق “سامانه رهگیری مرسولات پستی” از وضعیت ارسال سفارش خود مطلع گردید.

تذکر مهم: لازم به ذکر است شرکت پست از ارسال برخی محصولات مانند عرقیات و مایعات خودداری می کند. در هنگام ثبت سفارش برای شهرهایی غیر از کرج و تهران به این مسئله توجه کنید. 

 

تاخیر در تحویل سفارش

درصورتیکه ارسال سفارش با پیک انجام شود و با تاخیر این کار صورت پذیرد آریاتیس سعی در جبران خسارت ناشی از تاخیر خواهد نمود. در صورتیکه پست مسئول ارسال باشد مسئولیت تاخیر بعهده آریاتیس نمی باشد لیکن بخش پشتیبانی پیگیریهای لازم را بعمل خواهد آورد تا سفارش به موقع به دست مشتریان گرامی برسد.

 

دریافت سفارشات

مشتریان گرامی هنگام تحویل سفارش در محل حضور داشته باشید و حتما بسته ارسالی را چک نموده و درصورتی که بسته بندی سالم نبود از دریافت آن خودداری نمایید و موضوع را تلفنی با بخش پشتیبانی مطرح نمایید.

 

تغییر یا لغو سفارش

تغییر یا لغو سفارش توسط خریدار، در قبل و بعد از ارسال سفارش به صورت زیر می باشد. همچنین امکان دارد مشتری کالاهایی را سفارش دهد لیکن موجودی انبار آریاتیس و یا تولید کننده به پایان رسیده باشد لذا این حق برای آریاتیس محفوظ است که آن سفارش را لغو نماید در اینصورت حداکثر ظرف مدت 48 ساعت مبلغ سفارش به حساب اعلامی مشتری واریز خواهد شد.

1- قبل از ارسال سفارش

در هر زمان تا قبل از ثبت نهایی سفارش می توانید از طریق سایت اقدام به حذف و یا تغییر کالای مورد نظر خود در سبد خرید نمایید اما بعد از ثبت سفارش می بایست با بخش پشتیبانی تلفنی تماس بگیرید. درصورتیکه کالا برای شما ارسال نشده باشد می توانید سفارش خود را لغو و یا تغییر دهید. پس از تایید امکان لغو یا تغییر توسط بخش پشتیبانی می بایست ایمیلی از طرف شما مبنی بردرخواست لغو یا تغییر نیز ارسال گردد.

2- بعد از ارسال سفارش

درصورتیکه کالا برای شما ارسال شده باشد با پرداخت هزینه حمل و نقل رفت و برگشت نیز می توانید سفارش خود را لغو نمایید مشروط بر آنکه سفارش شما شامل مواد غذایی و آرایشی بهداشتی نباشد و همچنین بسته بندی کالا باز نشده و از حالت پلمپ خارج نشده باشد. مبلغ سفارش مشتری درصورت لغو و یا مابه التفاوت مبلغ سفارش درصورت تغییر کالاها به حساب اعلامی مشتری حداکثر در 5 روز واریز می گردد. در این حالت نیز می بایست هماهنگی لازم با بخش پشتیبانی انجام گردد.

 

برگشت کالا

باتوجه به این‌که کالاهای عرضه شده در آریاتیس شامل مواد‌غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی و آرایشی/بهداشتی و … می‌باشد، امکان برگشت کالاها فقط در موارد زیر وجود دارد. ضمنا از برگشت کالا بدون هماهنگی با بخش پشتیبانی جدا خودداری فرمایید. آدرسی که می بایست کالا را برگشت دهید توسط بخش پشتیبانی به شما اطلاع داده خواهد شد.

به طور کلی رویه برگشت کالا شامل تماس تلفنی و ارسال ایمیل با بخش پشتیبانی، تاییدیه بخش پشتیبانی و عودت نمودن سفارش به آدرس اعلامی آریاتیس می باشد. درصورتیکه برگشت کالا مورد تایید بخش پشتیبانی آریاتیس باشد مبلغ سفارش مشتری حداکثر 5 روز پس از تایید به حساب اعلامی وی واریز خواهد شد. 

در موارد زیر می توانید کالا را برگشت دهید:

1- تاریخ تحویل کالا بعد از تاریخ انقضای محصول باشد.

2- اگر کالا دارای اشکال و یا ایراد باشد باید حداکثر تا 3 روز کاری پس از دریافت کالا، به بخش پشتیبانی آریاتیس اطلاع داده شود تا مورد بررسی و کنترل قرار گیرد. در صورت تایید نقص، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با کالای دیگری جایگزین نمایید و یا کلا سفارش خود را لغو نمایید. در حالتی که اشکال مورد تایید آریاتیس باشد هزینه های رفت و برگشت کالا مطابق با رسید پرداخت بعهده آریاتیس می باشد. برگشت کالا را می توانید تا 7 روز پس از تاریخ تحویل عودت دهید.

3- اگر مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد باید حداکثر پس از 3 روز از دریافت کالا با بخش پشتیبانی آریاتیس تماس گرفته و مغایرت موجود را اعلام نمایید. پس از تایید بخش پشتیبانی مشروط بر آنکه سفارش به همان شکل اولیه باشد و از آن استفاده نشده باشد کالا را به آریاتیس عودت دهید.

4- از تحویل گرفتن سفارش خود در صورتیکه شکل ظاهری بسته خراب باشد (آسیب دیدن بسته حین حمل و نقل) اجتناب کنید و با بخش پشتیبانی آریاتیس تماس بگیرید.

5- کالای برگشتی می بایست به همان صورتی که تحویل داده شده مسترد گردد در غیر اینصورت امکان تعویض یا برگشت کالا منتفی می گردد.

 

قیمت محصولات

قیمتهای عرضه شده در سایت همان قیمت درج شده بر روی محصول یا با درصدی تخفیف می باشد. لیکن برای تشویق و ترغیب به خرید محصولات سلامت محور در بازه های زمانی که اعلام خواهد شد فروش ویژه محصولات با تخفیف در قیمت مندرج متناسب با تخفیف تولید/تامین کننده کالا در سایت قرارداده می شود.

در صورت بروز اشتباه نسبت به درج قیمت کالاها در سایت (مغایرت نسبت به قیمت درج شده بر روی محصول) آریاتیس محق است که نسبت به لغو سفارش اقدام نماید و مشتری آنرا می پذیرد و هیچ ادعایی نخواهد داشت و مبلغ واریز شده به مشتری عودت می گردد. همچنین درصورتیکه مشتری مغایرت در قیمت را متوجه گردد می تواند سفارش را لغو و یا درخواست مابه التفاوت قیمت را نماید و آریاتیس موظف است مبلغ را به حساب اعلامی مشتری واریز نماید.

گاهی اوقات تولیدکنندگان محصولات (برندها) بسته بندیهای خود را تغییر می‌دهند که این تغییرات سریعا به روز رسانی نمیشود لذا ممکن است با تصاویر موجود در سایت مغایرت داشته باشد. لیکن کیفیت و سایر مشخصات همان محصول است. 

 

نحوه ارتباط مشتری و آریاتیس

ارتباط بین مشتری و آریاتیس از طریق سرویس‌‏های الکترونیکی همچون پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و …. انجام می شود که مشتری در پروفایل خود ثبت کرده است. آریاتیس ممکن است برای اطلاع رسانی رویدادها، اخبار، تخفیفات و ….برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت در خبرنامه را در پروفایل خود لغو کنند.

همچنین در صورت لغو، تغییر یا برگشت کالا، علاوه بر تماس تلفنی کلیه موارد می بایست به صورت مکتوب و با ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی نیز انجام گردد. ملاک عملکرد و پاسخگویی به مشتریان گرامی مکاتبات می باشد.