نوزاد و کودک

مکیدن پستانک نوزاد و کاهش آلرژی

 

مکیدن پستانک نوزاد و کاهش آلرژی

تحقیقات جدید انجام شده در کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی نشان می‌دهد که رابطه‌ای بین تمیز کردن پستانک توسط مکیدن والدین و کاهش آلرژی نوزاد وجود دارد.

در این تحقیق از 128 مادر در بازه 18 ماهه پرسش شد که چگونه پستانک نوزادشان را تمیز می‌کنند. نتیجه این بود که نوزادان مادرانی که پستانک نوزادشان را با دهن خود تمیز می‌کنند میزان IgE کمتری در بدن دارند.IgE  نوعی پادتن (آنتی بادی) است که مربوط به پاسخ‌های آلرژیک در بدن است. هرچقدر میزان IgE کمتر باشد حساسیت و آلرژی در بدن کمتر بروز می‌کند. هرچند استثنا هم در این مورد وجود دارد. میزان بالای IgE خطر ابتلا به آلرژی و آسم را افزایش می‌دهد.

هرچند تحقیقات بیشتری نیاز است اما باور محققین بر این است که میکروب‌های مفید برای بدن از طریق والدین به دهان نوزادان انتقال می‌یابند. همانطور که می‌دانیم قرار گرفتن در معرض میکروارگانیسم‌های خاصی در اوایل زندگی باعث رشد و بهبود سیستم ایمنی بدن می‌شود که بعدا می‌تواند در برابر بیماری‌های آلرژیک از بدن محافظت کند.

 

 

خرید آنلاین سویق برنج برای سلامتی کودک دلبند شما از فروشگاه آریاتیس

 

بنابراین مکیدن پستانک برای تمیز کردن آن باعث انتقال میکروارگانیسم‌های مفید به بدن نوزاد می‌گردد. این تحقیق ارتباطی بین نوزادانی که پستانک آنها توسط والدینشان تمیز شده است و میزان کم IgE را نشان می‌دهد. اما الزاما به این معنا نیست که مکیدن پستانک باعث کاهش میزان IgE می‌شود.

 

سخن آخر

تحقیقات جدید نشان داده‌اند که بین مکیدن پستانک نوزادان توسط والدین برای تمیز کردن آن و کاهش آلرژی در نوزادان ارتباط وجود دارد. میکروارگانیسم‌های بدن والدین از طریق پستانکی که توسط آنها مکیده و تمیز شده است به بدن نوزاد انتقال می‌یابد. این موجودات ریز باعث بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن نوزادان می‌گردند و واکنش‌های آلرژیک را کاهش می‌دهند.

 

منبع: ACAAI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *